"Nigdy nie rezygnuj z marzenia, tylko dlatego,
że zrealizowanie go wymaga czasu.
Czas i tak upłynie."

Q&A

Czyli najczęściej zadawane przez Was pytania :) 

Mam nadzieje, że zbiór tych pytań i odpowiedzi na nie pomoże rozwiać Wasze wątpliwości odnośnie zdecydowania się na sesje zdjęciową :) 


Pewnie co jakiś czas będę dodawała tutaj kolejne pytania, abyście wszystko mieli w jednym miejscu. :) 

Mam nadzieje, że będzie to dla Was pomocne :) 

JAK PRZEBIEGA NASZA WSPÓŁPRACA?

W wiadomościach prywatnych ustalamy dokładny dzień i godzinę sesji. Oczywiście w razie choroby, lub gdy pogoda jest kiepska przekładamy ją na inny termin. Nie pobieram żadnej zaliczki przed sesją. Po naszym spotkaniu robię selekcję zdjęć i zostawiam najlepsze ujęcia, które poddaje obróbce. Nie wysyłam surowych zdjęć. Wolę, abyście widzieli już jak wygląda finalnie zdjęcie. Na meila otrzymujecie ode mnie galerie zabezpieczoną hasłem ze zdjęciami z nałożonym znakiem wodnym. Wybieracie ujęcia, które podobają się Wam najbardziej według dostępnych pakietów. Wtedy też możecie dać mi znać czy wszystko w zdjęciach się Wam podoba, jeśli macie jakieś uwagi (na przykład usunąć jakąś plamkę na zdjęciu, siniaka czy coś innego co Wam przeszkadza) to na tym etapie możecie mi o nich powiedzieć, a ja wprowadzę zmiany na wybranych przez Was zdjęciach :) Po wyborze otrzymujecie meila z podsumowaniem Waszego zamówienie i danymi do przelewu. Po uiszczeniu opłaty wgrywam Wam zdjęcia do galerii już bez znaku wodnego. Następnie czekacie na wiadomość, że odbitki są gotowe do odbioru :) 


JAKIE SESJE WYKONUJE I JAKI JEST ICH KOSZT?

Głównie wykonuje sesje rodzinne, ciążowe, narzeczeńskie, wielopokoleniowe. Pracuję z dziećmi w różnym wieku, począwszy od kilkudniowych noworodków po dzieci przedszkolne/szkolne. Spotkacie mnie również na imprezach okolicznościowych takich jak wieczór panieński, Chrzest Święty czy ślub. Jednak jeśli chcielibyście sesje w innej tematyce to śmiało napiszcie do mnie :) Koszt sesji uzależniony jest od pakietu jaki wybierzecie, a w przypadku reportażu od zakresu mojej pracy. W zakładce “CENNIK” pokazane są ceny pakietów oraz to, co zawierają. 


CO ZABIERA CENA SESJI?

Każda sesja zawiera doświadczenie i umiejętności, które stale poszerzam podczas różnych kursów oraz spotkań z Wami. Czas pracy nie tylko na sesji, ale także przygotowanie przed sesją i czas spędzony na obróbce zdjęć i kontakcie z klientem. Dojazd na miejsce sesji. Stałe koszty prowadzenia działalności. Wydruki zdjęć, albumów (oraz ich projektowanie), opłaty za galerie internetowe, materiały do pakowania zdjęć, amortyzację sprzętu. 


CO ZABRAĆ NA SESJĘ I ILE ONA TRWA?

Ja posiadam koce i drewniane rekwizyty do zdjęć z dziećmi. Jedynie na sesje ciążowe warto zabrać np. zdjęcie USG, zawieszkę do smoczka, pierwsze ubranko lub inną rzecz, która już ma dla Was duże znaczenie :) Dla mniejszych dzieci dobrze jest wziąć coś do picia, ulubioną zabawkę w razie czego. Czasem na początku sesji dzieci nie czują się zbyt pewnie, a ulubiony miś może zdziałać cuda :) Dla niemowlaczków, które czasem ulewają warto mieć w zanadrzu coś na przebranie. Z reguły sesja trwa godzinkę, ale oczywiście wszystko zależy w głównej mierze od humoru modeli. :) 


JAK DŁUGO CZEKA SIĘ NA ZDJĘCIA?

Z reguły po wykonaniu sesji w ciągu trzech dni otrzymujecie ode mnie galerie ze zdjęciami do wyboru. Jednak wole bezpiecznie powiedzieć, że czeka się na nie tydzień, bo niestety nie wszystko da się przewidzieć. Później czekam na Wasz wybór zdjęć i po otrzymaniu listy wybranych ujęć do tygodnia czasu otrzymujecie gotowe pliki cyfrowe. W ciągu miesiąca z reguły dwa razy składam zamówienie na odbitki, więc na nie trzeba czekać około 2 tygodnie :) Gdy są jakieś opóźnienia np jestem chora, wyjechałam na wakacje lub gdy drukarnia ma opóźnienie zawsze Was o tym informuje. Na zdjęcia z reportażu czeka się troszkę dłużej, ale z reguły są to 2/3 tygodnie. 


W CO UBRAĆ SIĘ NA SESJE?

Na zdjęciach pięknie prezentują się kolory jasne, pastelowe. One dodatkowo rozjaśniają zdjęcie i według mnie wprowadzają do niego świeżość :) Unikamy ubrań, które mają duże logo czy też jakieś rysunki, one nie potrzebnie odwracają uwagę od Was, a przecież chodzi nam o to, abyście to właśnie Wy na tych zdjęciach byli najważniejsi :) Dobrym pomysłem jest postawienie na przykład na jasne koszulki jeansy. Fajnie wyglądają też stylizacje, kiedy jedna z osób ma jakiś wzór na ubraniach, czyli na przykład sukienka w kwiaty dla Pani. Wtedy tylko pamiętamy, aby reszta modeli była raczej na gładko, aby się nam misz masz na zdjęciach nie zrobił :) Dobrym pomysłem jest też ubranie czegoś co później można ściągnąć jak na przykład sweterek czy jeansowa katana :) Jeśli nie jesteście czegoś pewni możecie śmiało wysłać mi zdjęcie stylizacji, a ja Wam doradzę czy jest ok, czy może jakiś element warto wymienić :) Pamiętajcie jednak, że przede wszystkim mają to być ubrania, w których czujecie się dobrze i są wygodne :) 


NA CZYM POLEGA OBRÓBKA ZDJĘĆ?

Moje zdjęcia mają naturalną, ciepłą kolorystykę. Poprawiam jasność, kontrast, nasycenie kolorów. Nie robię dużo drastycznych zmian. Fotografuję to co widzę i najbardziej skupiam się na tym, aby pokazać Was na zdjęciach. Nie przeklejam tła, nie usuwam elementów ze zdjęć, nie robię profesjonalnej obróbki skóry (usuwam jedynie niedoskonałości skórne, które nie są trwałe takie jak siniaki, wypryski, rany), nie odchudzam. Kocham to co naturalne i chce pokazać na zdjęciach prawdziwych Was i Wasze emocje, a nie coś co jest sztucznie wykreowane. Każdy z nas jest piękny i wyjątkowy. Warto patrzeć na siebie bardziej łaskawie i akceptować siebie takim jakim się jest :) 


CZY MOŻNA ZAKUPIĆ U MNIE VOUCHER NA PREZENT?

Tak. Istnieje taka możliwość. Wykupując u mnie sesje w prezencie dostajecie pięknie wykonane zaproszenie, które będziecie mogli wręczyć bliskim. Voucher można odebrać u mnie osobiście lub mogę go Wam wysłać przez paczkomat. Jest on ważny pół roku od daty zakupu. Cena pakietu zależy od wybranego przez Was pakietu, ale jeśli na przykład wybierzecie pakiet pierwszy, a obdarowana osobą będzie chciała więcej zdjęć to może sobie rozszerzyć pakiet już we własnym zakresie. Z reguły taki voucher kupujecie na Chrzest Święty, Dzień Babci i Dziadka, urodziny, rocznice ślubu, babyshower czy po prostu pod choinkę :) 


CZY MOŻNA ZAKUPIĆ U MNIE FOTOALBUMY / OBRAZY NA PŁÓTNIE / ODBITKI?

Oczywiście. Oferta na albumy znajduje się także w zakładce “CENNIK”. Są tam wyszczególnione dostępne rozmiary i ceny. Nie musicie być u mnie na sesji jeśli chcecie zamówić u mnie album. Owszem mogę go zaprojektować dla Was ze zdjęć, jakie wykonaliśmy na sesji, ale mogą też to być jakiekolwiek ujęcia, które są dla Was ważne, nawet takie z telefonu. Jeśli chcielibyście zamówić u mnie odbitki w jakimś konkretnym rozmiarze czy też obraz na płótnie wystarczy, że do mnie napiszecie, a podam Wam cennik :)


CO W PRZYPADKU, GDY NIE MOGĘ STAWIĆ SIĘ NA SESJI / REPORTAŻU?  

Wszystkiego przewidzieć się nie da, niestety. Zarówno Wy jak i ja jesteśmy tylko ludźmi i czasem chorujemy. Ja w pełni rozumie jeśli z tego powodu przekładacie sesje i mam nadzieje, że Wy tak samo zrozumiecie mnie, gdy z powodu mojej choroby nie mogę stawić się na sesji. W większości pracuje z dziećmi, więc nie chciałabym ich czymś zarazić. Rzadko mi się zdarzyło, że musiałam przekładać spotkanie z Wami, ale jeśli taka sytuacja się wydarzy to po prostu Was informuje o tym i ustalamy inny termin. A jak się to ma do reportaży? Chrztu Świętego czy panieńskiego raczej nie przełożycie. Ja też nie wyobrażam sobie zostawić Was w takim dniu bez fotografa, więc jeśli jestem chora to załatwiam zastępstwo za mnie na ten dzień. Mam przyjaciół, którzy też zajmują się fotografią i wiem, że jeśli bedę w takiej sytuacji to mogę liczyć na ich pomoc i oni tak samo mogą liczyć na mnie, gdy coś się dzieje.