Hej! Miło mi, że tutaj jesteś. Jestem Marta! :)


Razem z moją rodzinką mieszkamy nie daleko Wadowic, w miejscu z pięknymi widokami i cudownych wschodem słońca, które w ciepłe, letnie dni budzi mnie swoimi promieniami. Kocham ten nasz mały azyl z dala od miasta. Uwielbiam spędzać czas na spacerach, chociaż nie zawsze mam na nie tyle czasu ile bym chciała. Lubię wyruszać w te małe wyprawy blisko naszego domu, ale czasem razem z przyjaciółmi cieszę się też z tych dalszych wycieczek. Kocham książki. Mam już swoją małą kolekcję, ale ciągle przy okazji różnych uroczystości bliscy obdarowują mnie nowymi tytułami. Wiedzą, że książka dla mnie to zawsze trafiony prezent. :) Cieszę się, gdy mogę iść na koncert i posłuchać muzyki na żywo lub wybrać się do dobrej restauracji i spróbować czegoś nowego. ;) 

Kocham otaczać się rzeczami pięknymi w swojej prostocie. Przywiązuje dużą wagę do szczegółów, dlatego zawsze każde zdjęcia otrzymacie ode mnie w cudownym opakowaniu. Jestem fanką odbitek i albumów. Lubię mieć rzeczy w ręce i móc je podziwiać w każdej chwili. Swoje zdjęcia co roku wywołuje, bo z reguły te zdjęcia, zgrane na dyski, płyty, kiedyś przepadną i do nich nie sięgniemy tak często, jak do tych rzeczy, które mamy tuż pod ręką. 

Swoją przygodę z fotografią zaczęłam już w podstawówce. Uwielbiałam robić zdjęcia ludziom, przyrodzie, zwierzętom. W tamtym momencie swojego życia, nie sądziłam, że fotografia stanie się moją pasją oraz pracą. Tak na prawdę przełomowym momentem były narodziny mojej córeczki. Widziałam jak rośnie w zastraszającym tempie i łapałam każde chwile z jej życia. To właśnie wtedy zapragnęłam tworzyć takie pamiątki również dla Was. "Większość ludzi próbuje zawrzeć w fotografii zbyt wiele elementów. Jeżeli robisz zdjęcie dziecka bawiącego się na łące, fotografuj dziecko, a nie drzewa, dom i wszystko co jest w zasięgu wzroku. Fotografia jest w rzeczywistości pewną deklaracją i im bardziej jest przejrzysta, tym jest lepsza." - Eliot Elisofon

 

W swoich fotografiach szukam czułych momentów, radosnych chwil. Kocham zdjęcia na łonie natury, gdzie panuje spokój i wszyscy czujemy się swobodnie. Jestem ogromną fanką zdjęć pod światło. Na moich zdjęciach nie znajdziecie masy rekwizytów. Lubię, aby zdjęcia w największej mierze przedstawiały was, a dodatki były tylko subtelnym tłem nadającym klimatu. 

Z roku na rok uczę się nowych rzeczy. Z każdą sesją, z każdym naszym spotkaniem zdobywam nowe doświadczenie. Już widzę, jak fotografia mnie zmieniła. Stałam się dużo bardziej pewna siebie, nauczyłam się też akceptować w sobie rzeczy, które kiedyś ogromnie mi przeszkadzały. Spotkania z Wami dają mi masę pięknych kadrów, ale też pozwalają zawrzeć znajomości, które będą ze mną na długie, długie lata. W swojej pracy nie jestem – i nie chce być – tylko “wykonawcą”. Staram się być koleżanką, przyjaciółką, “ciocią”. Poznaję Was, ale także daje poznać siebie. Wasze miłe słowa dają mi ogromnego kopa do działania. 

Dzięki Wam jestem tu, gdzie jestem. I to dzięki Wam chcę sięgać jeszcze wyżej. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczna. Dziękuje <3